Ceny

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W grze występuje sporo składników. Jedne z nich spotyka się częściej, inne rzadziej, a niektóre są prawie niedostępne. Początkujący gracze niejednokrotnie pytają o ceny przedmiotów, ponieważ chcą wiedzieć, za ile można, a raczej: opłaca się je kupić lub sprzedać. Jako nowi użytkownicy nie wiedzą, czy oferty na handlu i targu są typowe, czy raczej za niskie lub wysokie.

Ten artykuł nie odpowie dokładnie na ich pytania. Ceny składników zmieniają się tak jak notowania spółek na giełdzie. Działają tu mechanizmy rynkowe - podaż i popyt. Im dany składnik jest bardziej pożądany, tym jego cena rośnie.

Aby samodzielnie wyrobić sobie zdanie o wartości przedmiotu, należy brać pod uwagę następujące czynniki:

  • częstotliwość znajdowania go na wyprawach;
  • jego funkcje oraz zastosowanie;
  • cenę występująca na Targu oraz ilość sztuk wystawionych w tym miejscu;
  • oferty użytkowników proponowane na shoutboxie.

Dobrze jest sprawdzać, ile kosztuje składnik pojedynczo oraz w większych ilościach - 50, 100, 1000 sztuk.

Przedmioty mają już, niekiedy mylący, pewien opis świadczący o ich wartości. Występują bowiem składniki zwykłe i specjalne.

Składniki zwykłe (szkoleniowe)

Składniki specjalne

Szacowanie cen

Ceny są zmienne. Na targu widnieją nowe i stare, bardzo różne oferty. Aby się przekonać, jaka jest orientacyjna wartość danego przedmiotu, najlepiej sprawdzić, ile kosztuje najtańszy wystawiony na targu, a w przypadku szkoleniowych - 100 i 1000 egzemplarzy, przeliczając na jedną sztukę, po czym zestawić to z widzianymi w danej chwili propozycjami graczy na shoutboxie. Tak pozyskane dane należy uśrednić, choć oczywiście najkorzystniejsza jest zawsze długotrwała obserwacja rynku.

W przypadku chęci szybkiej sprzedaży, należy zobaczyć, jakie ceny są na targu według powyższego schematu i wystawić dany przedmiot trochę taniej.

Jeśli chce się zarobić na swoim towarze i ma się na to więcej czasu, wystarczy wystawić składnik w takiej cenie, jak wystawiają inni lub wyższej - może zdarzyć się tak, iż ktoś kiedyś wykupi tę ofertę.

Można odwiedzić stronę (Cennik Nightwood) - należy jednak pamiętać, że jest tworzona przez graczy i podane ceny powinny być traktowane jedynie jako orientacyjne!

Zobacz także