Dracolich

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Legenda

W zamierzchłych czasach, nim jeszcze Gilfuin dotarł do Nightwood i nadał lasowi takie miano, żył pewien król imieniem Khaelis. Był on jeszcze bardzo młodym chłopakiem, który odziedziczył tron po swoim zmarłym nagłą śmiercią ojcu. Wolne chwile spędzał, obserwując swojego ukochanego gryfa, Vasetha, szybującego wysoko pośród chmur.
Pewnego dnia, kiedy oglądał igrające na nieboskłonie stworzenie, spostrzegł frunącego ku niemu smoka. Człek nie zdążył nawet krzyknąć, a bestia rzuciła się na Vasetha i porwał go do swojej kryjówki, ukrytej głęboko w lesie. Rozzłoszczony władca nie zwlekał z ukaraniem gada. Nakazał go natychmiast odnaleźć, schwytać, skuć grubymi łańcuchami, a następnie przyprowadzić do miasta i położyć do góry brzuchem na Placu Płaczu. Sam zaś uszykował ostrze na tyle długie i ostre, by mógł skutecznie uśmiercić nim winowajcę. Gdy wszystko zostało przygotowane, król przybył na plac, dobył miecza i uniósł go nad piersią unieruchomionego smoka, aby zadać mu cios. Bez zawahania dźgnął stworzenie w samo serce, używając tyle siły, ile tylko był w stanie. Naraz ciało Khaelisa przeszyła fala energii, która wywołała grymas na jego gładkim licu i wydobyła krzyk z głębi jego gardła. Sztylet, który zaciskał w palcach, zadrżał, a następnie rozdzielił się na siedem tętniących życiem elementów. Przerażony władca padł na bruk i chciał odczołgać się od smoka, jednak jakaś siła powstrzymywała go przed ucieczką. Gad natomiast, dotąd umięśniony i pokryty czerwonymi niczym krew łuskami, przemienił się w ohydny, cuchnący ścierwem szkielet. Jego skrzydła będące niczym obciągnięte strzępami skóry kościane szprychy, załopotały, unosząc istotę wysoko ponad dachy pobliskich budynków. Zarówno nowo powstałe monstrum, jak i król, wpatrywali się w lewitujące w powietrzu odłamki stali, gdy nagle rozpierzchły się one, wystrzeliły w powietrze i już nie wróciły na ziemię.

- I zbiorą się znowu, i złączą od nowa, i zgładzą, i wskrzeszą, i stworzą potwora. I zgubią się wtórnie, i szukać ich będą, i uczczą, wyświęcą, i nazwą legendą - zagrzmiał charczący głos kościstej kreatury, która zionęła na Khaelisa odorem gnijącego ciała.

Z towarzyszącym temu obrzydliwym klekotem, bestia odfrunęła w stronę zamieszkiwanych niegdyś przez nią ziem, darując życie swojemu katowi. Tak zrodził się pierwszy dracolich. Ostrzy poszukują teraz tylko najwytrwalsi; siedem części rozsianych po świecie czeka na to, aby znów złączyć się w jedno i uczynić niemartwymi kolejne istoty. Każdy bowiem pragnie nieśmiertelności, nawet stworzenia, których kres nadchodzi po latach liczonych w wielu setkach.

Charakterystyka

Te smoki przeżyły swoją śmierć, na skutek klątwy zaklętej w ostrzach pozostały jednak związane ze swoimi ciałami na ziemi, a raczej z tym, co z nich pozostało - ze szkieletami. Niezwykle trudno zranić w jakikolwiek sposób takiego smoka, gdyż nie posiada on podatnego na ataki ciała. W walce posługują się magią, która dla zwykłych, śmiertelnych istot jest niedostępna i wyjątkowo niebezpieczna.

Gify

Warianty wyglądu Dracolicha
1. Ankaa

Dracolich - Wariant 1 - Stadium 5.gif.png

2. kamia93
Dracolich - Wariant 2 - Stadium 5.gif

3. kamia93
Dracolich - Wariant 3 - Stadium 5.gif

4. Xoloitzcuintli
Drakolich - Wariant 4 - Stadium 5.png

5. Aapep
Drakolich - Wariant 5 - Stadium 5.png

6. Black Blade
Dracolich - Wariant 6 - Stadium 5.png

7. Xoloitzcuintli
Dracolich - Wariant 7 - Stadium 5.png

8. .Strzyga.
Dracolich - Wariant 8 - Stadium 5.png

9. .Strzyga.
Dracolich - Wariant 9 - Stadium 5.png

10. Zmora
Dracolich - Wariant 10 - Stadium 5.png

11. Ulven|Fenrir
Dracolich - Wariant 11 - Stadium 5.png

12. Hyden
Dracolich - Wariant 12 - Stadium 5.png

13. Hyden
Dracolich - Wariant 13 - Stadium 5.png

14. Kyouki
Dracolich - Wariant 14 - Stadium 5.png

15. gryffion
Dracolich - Wariant 15 - Stadium 5.png

16. alkharia
Dracolich - Wariant 16 - Stadium 5.png

17. UlvenFenrir
Dracolich - Wariant 17 - Stadium 5.png

18. Zmora
Dracolich - Wariant 18 - Stadium 5.png

19. Hyden
Dracolich - Wariant 19 - Stadium 5.png

20. aveCHOMIK
Dracolich - Wariant 20 - Stadium 5.png

21. Hyden
Dracolich - Wariant 21 - Stadium 5.png

22. aveCHOMIK
Dracolich - Wariant 22 - Stadium 5.png

23. KatDeNox
Dracolich - Wariant 23 - Stadium 5.png

Ataki

Dracolich
Poziom Czar Atak fizyczny
1-5 Krzyk Nienarodzonego Krzyk Nienarodzonego
6-19 Trujący Oddech Ugryzienie
20-64 Szkarłatna Ciemność Atak Pazurami
65-299 Rozkład Atak Szponami
300+ Klątwa Cios Ogonem
Umiejętność specjalna: Splugawienie

Sposób zdobycia smoka

Dracolicha można stworzyć, "uśmiercając" żyjącą bestię według starożytnych rytuałów Gildii Nekromantów. Aby je poznać, trzeba odnaleźć Stary Zwój i rozpocząć z nim przygodę w zakładce Akcje i Zdarzenia. Rytuał powiedzie się jedynie wówczas, gdy do zabicia smoka użyte zostanie Ostrze Ofiarne. Miecz ten jest złamany i należy najpierw skompletować siedem części klingi, aby móc jej użyć. Do pomyślnej przemiany gada konieczne jest przygotowanie także po 30 sztuk Czarnych Jagód oraz Kości Nieumarłego.
Kiedy siedem fragmentów zwiąże się ze sobą na nowo, należy skierować swe kroki w odludne i mroczne miejsce zwane Ołtarzem Ofiarnym i tam poświęcić chowańca bóstwom śmierci. Jedynie smoki, które osiągnęły już stadium rozwoju mędrca są na tyle dojrzałe, by przetrwać tę drogę.


Autor żywiołu: Ignismare

Zobacz także


Żywioły smoków
Żywioły podstawowe   Smok CiałaSmok CieniaSmok DrewnaSmok DuszySmok ElektrycznościSmok NaturySmok OgniaSmok PowietrzaSmok ŚmierciSmok ŚwiatłaSmok UmysłuSmok WodySmok Ziemi
Żywioły specjalne   Smok AniołSmok BrylantuSmok BurzySmok ChaosuSmok CzasuSmok DemonDracolichSmok EteruSmok FeniksSmok HalloweenSmok KryształuSmok KsiężycaSmok LoduSmok MagiiSmok MagmySmok MelancholiiSmok MetaluSmok NekromancjiSmok NocySmok PiaskuSmok PiernikSmok Słońca (Wakacji)Smok ŚnieguSmok ŚwiątSmok ŚwietlikSmok UrodzajuSmok Wojny