Faq Zgromadzenia

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Disambig.png Zobacz też: Faq hodowli smoków.

Zgromadzenie i jego zastosowanie

Zgromadzenie to forum dyskusyjne Nightwood. Poruszane są na nim wątki związane ze Smokami i Bestiami, ale także zupełnie z Lasem niezwiązane, np. dyskusje na tematy kulturalne. Służy do wymiany opinii, poglądów, prezentowania pomysłów i swoich projektów.

Rejestracja

Aby zarejestrować się na forum, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na tej stronie (link Rejestruj ze strony głównej Zgromadzenia). Należy pamiętać, by dokładnie wypełnić wszystkie pola, gdyż późniejsze zmiany w niektórych przypadkach mogą być utrudnione.
Aby dopełnić rejestrację i uzyskać możliwość pisania postów na forum, konieczne jest kliknięcie w link aktywacyjny, który został wysłany na podany wcześniej adres e-mail.

Pisanie nowego posta

Aby napisać nowy post, należy wybrać pożądaną kategorię, a następnie odpowiedni temat. Potem przesunąć stronę na sam dół, gdzie znajduje się opcja Szybka odpowiedź - tam (do białej ramki) wpisać treść wypowiedzi, a następnie ją zatwierdzić, naciskając Dodaj odpowiedź.

Co można zrobić lub czego można się dowiedzieć po dodaniu wypowiedzi:
Jak Napisac Nowy Post.png

1. Numer posta w danym temacie - często pomaga w odszukaniu konkretnej wypowiedzi. Gdy w niego klikniemy, post wyświetli się osobno, dzięki czemu otrzyma się link do niego.
2. Przycisk SB pozwala na poznanie ogólnego numeru (ID) danego posta na całym forum - kliknięcie go spowoduje pokazanie się okienka z pełnym kodem, pozwalającym na utworzenie przekierowania do konkretnej wypowiedzi ze Zgromadzenia na hodowlanym Shoutboxie.
3. Opcja Edytuj Post zezwala na edycję swojego posta. Należy pamiętać, aby używać tej opcji, zamiast pisać wiadomość jedną pod drugą.
4. Po kliknięciu Odpowiedz, pod danym postem pojawi się okno szybkiej odpowiedzi.
5. Opcja Odpowiedź z Cytatem pozwala zacytować czyjąś bądź własną wypowiedź.
6. Kiedy jest potrzeba zacytowania jednocześnie więcej osób, można użyć opcji "+. Wystarczy zaznaczyć ją przy postach, które chce się zacytować, a na samym końcu kliknąć opcję Odpowiedź z Cytatem. Cytaty ułożą się w takiej kolejności, w jakiej zaznaczało się Multi-Cytat.
7. Opcja Raportowania jest na forum bardzo ważna, gdyż dzięki jej pomocy można zgłosić niewłaściwy post, czyli taki, który łamie regulamin forum lub zasady danego tematu. Wystarczy kliknąć tę ikonkę, a następnie wpisać powód, dla którego uważa się dany post za nieodpowiedni. Po tym należy wysłać raport, który automatycznie trafi do moderatorów forum.

Pisanie nowego tematu

Aby napisać nowy temat, należy wejść w odpowiednie subforum (dział), w którym chce się rozpocząć wątek. Następnie kliknąć w + Napisz nowy temat (1) lub w Narzędzia forum (2).
Jak napisać nowy temat 1.png
Po kliknięciu Narzędzia forum, trzeba wybrać Wyślij nowy temat... (należy pamiętać, iż opcja będzie widoczna tylko dla osób, które aktywowały swe konta).
Jak napisać nowy temat 2.png
Następnie wyświetla się okno pisania nowego tematu.
Jak napisać nowy temat 3.png

Można już zabrać się za pisanie nowego wątku! Należy jednak pamiętać, by przed jego zatwierdzeniem sprawdzić, czy ktoś inny nie założył podobnego. Do tego bardzo przydatna jest wyszukiwarka.

Dodawanie ankiety

Main.png Osobny artykuł: Ankieta.

Podczas zakładania nowego wątku (o czym mowa wyżej), należy na dole strony zaznaczyć opcję Dodaj ankietę i ustawić pożądaną ilość odpowiedzi. Po zatwierdzeniu tematu pojawi się strona, na której będziemy mogli wpisać dane ankiety (pytanie i warianty odpowiedzi).

Cytowanie wypowiedzi

  • Pierwszy sposób:

Tekst musi być w takich tagach:

[quote]Cytowany tekst[/quote]

Jeśli dodatkowo chce się wskazać, czyje słowa się cytuje, to kod jest następujący:

[quote=nick osoby, której słowa cytujesz]Cytowany tekst[/quote]
  • Drugi sposób:

Jeśli chce się zacytować wypowiedź innego użytkownika, wystarczy nacisnąć przy jego poście Odpowiedź z Cytatem.

Jeśli chce się zacytować wypowiedź kilku użytkowników, wystarczy nacisnąć "+ przy postach danych osób, a następnie kliknąć Odpowiedź z Cytatem.

Cytowanie drugim sposobem jest lepsze i często wygodniejsze dla wielu osób, gdyż dzięki temu cytat ma odnośnik do posta, który jest cytowany (w przeciwieństwie do skopiowania tekstu i wklejenia go w tagi QUOTE)!

Wyszukiwarka

Szybkie wyszukiwanie.

Wyszukiwanie Na Forum 1.png
Jest to najprostsza forma wyszukiwarki na forum. Dzięki niej można wyszukiwać tematy, w treści (postach) których zawarte jest szukane słowo.

Wyszukiwanie Zaawansowane.

Wyszukiwanie Na Forum 2.png
Zaawansowana wyszukiwarka zawiera już więcej opcji oraz - wbrew pozorom - jest prosta w obsłudze. Umożliwia ona:

1 - wybór, w jakiej części forum ma zostać szukane dane słowo.
2 - wyszukanie danego słowa w treści postów (tak jak szybkie wyszukiwania) oraz w nazwach tematów.
3 - odnalezienie danego użytkownika. Wpisanie fragmentu wyrazu spowoduje wyświetlenie się najpopularniejszych propozycji zaczynających się na daną frazę. (5)
4 - znalezienie tematów otagowanych (oznaczonych) danym słowem.
6 - wyszukanie wątków oznaczonych jednym z 70. najpopularniejszych tagów.

Wysyłanie Prywatnej Wiadomości (PW)

  • Sposób pierwszy:

Wystarczy wejść w profil osoby, do której chce się wysłać wiadomość i kliknąć Wyślij prywatną wiadomość.
Jak wysłać PW na forum.png

  • Sposób drugi:

W Panelu Użytkownika należy kliknąć w link po lewej stronie: Wyślij nową wiadomość, następnie wpisać bezbłędnie nick odbiorcy oraz treść wiadomości.

Odbieranie wiadomości

Jeżeli nie wyświetli się komunikat o otrzymaniu od kogoś prywatnej wiadomości, należy kliknąć w Powiadomienia (w prawym górnym rogu forum), a następnie w Skrzynka odbiorcza.

Zmiana własnych ustawień

W prawym górnym rogu forum należy wybrać Ustawienia. Następnie pojawi się lista opcji, których wyjaśnienie znajduje się na grafice poniżej.

Panel użytkownika forum.jpg

Wstawianie sygnatury; zmiana koloru, stylu czcionki, itp.

Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tematach: BBCode oraz Wstawianie sygnaturki.

Wstawianie do sygnatury jajka lub smoka z Dragon Cave

Wystarczy zalogować się na Dragon Cave i kliknąć w Scroll, gdzie znajdują się wszystkie swoje smoki.

Przy każdym smoku jest Actions i Get Code. W tym przypadku potrzebne jest to ostatnie. Przy danym smoku trzeba wybrać Get Code. Wyświetlą się wtedy trzy rodzaje kodów, które można umieścić na stronie internetowej lub w sygnaturze na forum, takim jak np. Zgromadzenie.

Najlepiej jest wybrać drugi kod od góry, czyli "BBCode (for forum signatures)", skopiować go i wkleić w całości do sygnatury i zapisać ją. Gotowe!

Nienaliczanie się postów

W podforach: Targowisko, Najciemniejszy Kąt, Gry linkowe, Pokój Opowieści, Pomysły i Propozycje - Hodowla oraz w całym dziale Klany naliczanie postów jest wyłączone. Wątki w większości z tych działów nie służyły dyskusji, a jedynie zabawie bądź handlu, przez co mijały się z ideą forum dyskusyjnego.

Problem z umieszczeniem linku do obrazka

Najprawdopodobniej podawany jest błędny adres. Forum przyjmuje tylko adresy samych obrazków, co oznacza, że link musi się kończyć rozszerzeniem typowym dla obrazka - .jpg, .png, .gif, .bmp.

Klany

Main.png Osobny artykuł: Klan.

Klany na forum istnieją praktycznie od jego początku. Tutaj znajduje się ich aktualna lista.

Nadawanie grup klanowych

Taką możliwość mają tylko administratorzy oraz liderzy danych klanów i nadają grupy wyłącznie swoim klanowiczom.

Edycja wypowiedzi na SB

Jeżeli wyśle się przypadkowo wypowiedź, której się nie dokończyło bądź zauważyło się w niej błąd, który wymaga poprawienia - jest możliwość jej edytowania.

Wystarczy daną wiadomość kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszki, a następnie wprowadzić niezbędne poprawki.

Włączenie odbierania Prywatnych Wiadomości - opis całych Zaawansowanych ustawień.

Należy wejść na stronę główną forum, po czym w pasku narzędzi znaleźć "Operacje":
Opis całych Zaawansowanych ustawień 1.png

Z Operacji zaś trzeba wybrać "Zaawansowane ustawienia":
Opis całych Zaawansowanych ustawień 2.png

Następnie wystarczy robić to, co jest pokazane na poniższym screenie:
Zaawansowane ustawienia

Szybkie i łatwe sprawdzenie, czy dana osoba wypowiadała się już w danym wątku

Należy znaleźć właściwy temat i kliknąć w liczbę postów, jaka została w nim napisana.
Jak szybko i łatwo sprawdzić, czy pisało się coś w danym temacie 1.png

Wyświetli się wówczas okno, w którym można sprawdzić, kto wypowiadał się w danym wątku.
Jak szybko i łatwo sprawdzić, czy pisało się coś w danym temacie 2.png

Aby bez problemu wyszukać swój nick, wystarczy skorzystać z opcji przeglądarki "Znajdź" (Ctrl+F).

Zmiana nicku

Jest to możliwe, jednak opcję zmiany nicku użytkownika mają tylko Administratorzy Zgromadzenia. Lista Adminów forum znajduje się tutaj.

Usunięcie konta

Samodzielnie nie można usunąć konta na Zgromadzeniu. Najwygodniej jest po prostu zapomnieć o nim i się nie logować. W ekstremalnych wypadkach należy zwrócić się do moderatorów/administratorów z prośbą o usunięcie, ale zazwyczaj nie chcą oni tego robić, ponieważ każdy post jest jak element układanki w historii forum. Napisane posty kasują się wraz z użytkownikiem, przez co po pewnym czasie stare wątki byłyby pozbawione sensu (brakowałoby odpowiedzi usuniętych użytkowników).

Przypomnienie hasła

Hasło do konta jest bardzo ważne, ponieważ bez niego nie można się zalogować. Gdy się go zapomni, wystarczy wejść tutaj oraz wpisać e-mail, na który się rejestrowało. Następnie na skrzynkę przyjdzie wiadomość, dzięki której będzie można zresetować hasło, po czym odzyskać dostęp do Zgromadzenia.

Zobacz także