Gem

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gem.gif

Gemy to niebieskie kryształy posiadające niezwykle subtelną moc wzmacniania smoków. Wydobywane z jaskiń we wschodniej części lasu Nightwood, są przedmiotem od zawsze pożądanym przez większość hodowców i od wielu dekad cieszą się niesłabnącą popularnością wśród nich.


Kamienie te można zakupić w zakładce "Wykorzystaj" za 3 rubiny. Jest to jedyna możliwość ich nabycia, gdyż handel nimi (sprzedaż oraz wymiana na inne surowce) jest zablokowany. Po wyborze chowańca z listy w górnym panelu, tuż obok wykazu posiadanych surowców, można dowolnie regulować ilość gemów przypisanych smokowi. Podnoszą wszystkie cechy oprócz Zręczności i Charyzmy, które z kolei nieco obniżają. Do bazowej wartości cech nie wlicza się punktów ze szkoleń, tylko punkty podstawowe (karmienie, rozdzielenie cech) oraz hieroglify.

Każdy przypisany do chowańca gem to wzrost cech smoka o 5% (jeśli 5% * wartość cechy = 0, to następuje wzrost o 1 punkt). Maksymalny przyrost punktów to 15%, dlatego też nieopłacalne jest dodawanie więcej niż trzech gemów dla jednej bestii.
Jeśli zaś mowa o Zręczności i Charyzmie - każdy gem odejmuje 1% tych cech.