Jaskinia Pradawnych

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jaskinia Pradawnych.jpg

Pierwsza część eventu

Głęboko pod ziemią, w zapomnianej Jaskini Pradawnych, spoczywał zaklęty w kamień starożytny smok.
Użytkownikom, którzy znaleźli specjalną mapę, udało się dotrzeć do tajemniczego miejsca. Widząc kształt pięknego i potężnego, ale nieruchomego stworzenia, wylali nad jego dolą milion Lazurowych Łez, które wypełniły jego serce nowym życiem. Zależnie od wkładu w przywrócenie bestii do życia, czyli ilości wypłakanych łez, każdy hodowca otrzymał stosowną nagrodę (w postaci składników, srebra i rubinów).

Druga część eventu

Pradawny.png

Pradawny przebudził się, ale rozprostowuje swe wiekowe kości w niespodziewany sposób - niszczy piękny las Nightwood. Jest tuż, tuż Mglistej Polany - miejsca zamieszkania wszystkich smoków i Hodowców! Jeśli poczuwasz się do obowiązku obrony domu, masz możliwość zaatakowania stwora z pomocą swej najsilniejszej bestii (atakiem zwykłym bądź magicznym).
Jeśli uważasz, że w Pradawnym drzemie jeszcze nieodkryta siła, możesz go wspomóc i obronić, wystarczy polecenie dla Twych smoków do ataku normalnego lub magią.
Pamiętaj jednak, że musisz wytrwać w swoim postanowieniu obrony domu albo Pradawnego. Cóż to za wojownik, który zmienia strony podczas bitwy?

Zwycięstwo Obrońców!

Pradawny wprowadził spory zamęt w lesie Nightwood. Spór, co począć w obliczu nieznanego zagrożenia, podzielił hodowców na dwa obozy: jedni w strachu o swoje domostwa rzucili się do broni, by powstrzymać bestię, inni natomiast dokładali starań, aby smok smoków nie został zgładzony.
Miecze się stępiły, smoki padły na ziemię zmęczone, a zaklęcia pękły. Konflikt wśród mieszkańców został rozwiązany w jedyny słuszny dla wojowników sposób, poprzez skrzyżowanie kling. Obrońcy okazali się silniejsi i zdołali ocalić Pradawnego. Czy słusznie postąpili?

Informacja o walce z Pradawnym w profilu

Zależnie od strony, do której dołączył użytkownik, w profilu może wyświetlić się:

Atakujacy.png Atakujący - gracz postanowił zgładzić Pradawnego!
lub
Obronca.png Obrońca - gracz dołączył do obrońców Pradawnego!

Trzecia część eventu

Większość hodowców postanowiła stanąć w obronie Pradawnego, wierząc, iż jego szaleństwo jest jedynie ubocznym efektem działania zaklęcia petryfikacji. Mimo upływu wielu dni nie nastąpiła jednak żadna zmiana w zachowaniu potężnej bestii. Ostatnią nadzieją stał się uspokajający czar Białej Ciszy.

Aby rzucić czar Białej Ciszy, należało użyć run, które można było znaleźć na wyprawach. Za każdym razem, gdy odgadnięto prawidłową kombinację, odkryty zostawał kolejny fragment zaklęcia, a hodowca otrzymywał nagrodę!

Każdego dnia należało odgadnąć inną kombinację.

Układ run można było zgadywać raz na 2 godziny!
Gdy weszło się w Zobacz wprowadzone kombinacje, można było się dowiedzieć, o której godzinie i jakich kombinacji Run już się użyło. Dzięki temu nie popełniało się błędu, używając tego samego układu jednego dnia.

Runy, które można było znaleźć na każdej z wypraw to:

  • Runa Feoh,
  • Runa Rad,
  • Runa Eolh,
  • Runa Ur.

Skutki obrony Pradawnego

Pożar w Akademii

Akademia - pożar.gif

Niestety, szał Pradawnego doprowadził do pożaru w Akademii, przez co smoki nie mogły z niej korzystać!
Orientacyjna data powstania pożaru to 16 kwietnia 2010 r., płomienie zaś ustały 25 kwietnia 2010 r. - wtedy wszystko wróciło do normalności.

Historia Pradawnego

By powstrzymać Pradawnego, hodowcy zdecydowali się wykorzystać potężne zaklęcie Białej Ciszy. Wiele dni trwało odszyfrowanie treści czaru i przygotowanie niezbędnego rytuału. Wreszcie nadszedł czas rzucenia zaklęcia. Każdy z obrońców wsparł czar pełnią swej mocy. Niestety, Pradawny był w stanie oprzeć się sile zaklęcia. Obrońcy nie poddawali się jednak - wiele smoków oddało życie, zużywając całą swą energię, by zwiększyć siłę czaru. Ich ofiara nie poszła na marne. Potężny cios przełamał obronę Pradawnego. Jaźń Pradawnego została zaatakowana przez wplecione w zaklęcie dusze poległych wojowników. Czar odmienił smoka, wpływając na jego umysł, duszę i ciało. Tak narodził się Kukulkan - pierwszy Smok Chaosu.

Funkcja Jaskini

Miejsce, w którym można stworzyć Smoka Chaosu. Czar Białej Ciszy był tak potężny, że jego energia wciąż przepełnia Jaskinię Pradawnych. Poprzez starcie z czarną magią starożytnego gada czar zmienił jednak swoje działanie, któremu poddane zostają chowańce, przekraczające próg jaskini. Hodowca, przyprowadzając swoje smoki w to miejsce, musi liczyć się z tym, że ich jaźnie i ciała złączą się ze sobą, tworząc jedną bestię. By ten proces przebiegł poprawnie, konieczne jest wykorzystanie magii zawartej w rubinach.

Zobacz także