Kalendarz Adwentowy

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zielony kolor w kalendarzu oznacza zadanie wykonane, pomarańczowy - aktywne, niebieski - dostępne, zaś szary - zablokowane.

Jedną z tradycji przedświątecznych jest kalendarz adwentowy. Zazwyczaj tworzony własnoręcznie, składa się z 24 woreczków, przegródek lub innych wydzielonych elementów, zawierających łakocie, a niekiedy również złote myśli bądź postanowienia. Od 1 grudnia do Wigilii otwiera się codziennie po dokładnie jednej paczuszce.

W 2013 roku w Nightwood po raz pierwszy pojawiły się dość specyficzne kalendarze, gdzie każdego dnia odblokowywane jest kolejne zadanie takie jak:

  • zakup określonej ilości składników w Karawanie,
  • stoczenie pojedynków ze smokami danego żywiołu,
  • odbycie wyprawy w zasugerowane miejsce,
  • udzielenie poprawnej odpowiedzi Mistrzowi Zagadek.

Po wykonaniu polecenia pojawia się opcja odebrania losowej nagrody, złożonej ze składników szkoleniowych, rubinów, części zbroi, prezentów, Kryształowych Figurek, a nawet Serc Magmy, Eteru bądź Nocy.

Odblokowane zadania można wykonywać w dowolnej kolejności i czasie, nie znikają one po upływie dnia, na który były przeznaczone.

Coraz bliżej Święta

Osiągnięcia - coraz bliżej święta.gif

Wykonanie wszystkich zadań z Kalendarza Adwentowego umożliwia zaliczenie specjalnego osiągnięcia.

Taktyki

Aby większa liczba graczy czerpała podobną satysfakcję z niektórych zadań, w 2014 r. wraz z kalendarzem wprowadzono dwie nowe taktyki, które osłabiają stosującego je smoka. Wybranie jednej z tych strategii jest koniecznie do podjęcia części wyzwań.