Kategoria:Wyprawy

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Każdy wykluty chowaniec może zostać wysłany na jedną z jedenastu wypraw: Stary Cmentarz, Milcząca Pustynia, Zatoka Błękitnych Mgieł, Dolina Cichego Klekotu, Oaza Anukis, Sfera Eteru, Wrota Nocy Głębokiej, Zapomniany Grobowiec, Pole Bitwy, Nora oraz Góry Północne. Niektóre z nich mają własne ograniczenia: minimalny poziom smoka lub ilość punktów pojedynku, jakie on posiada; przedział godzin, w których smok może udać się do danego miejsca; pokonanie odpowiedniego strażnika, nałożenie specjalnej zbroi czy też odnalezienie drogi do jednej wyprawy na innej.
Gracz ustala ilość godzin, jaką smok spędza na wyprawie (minimum 3 godziny, maksimum 12 godzin) i wybiera miejsce, do którego ma się udać. Podczas wyprawy smok nie może atakować, ale może być atakowany przez innych na standardowych zasadach.

Efektem wyprawy jest przypływ srebra, ilościowo zależny od ilości godzin spędzonych na wyprawie i wielkości cechy Szczęście chowańca, oraz szansa na zdobycie składników - zarówno zwykłych, jak i specjalnych artefaktów oraz rubinów (co jest całkowicie losowe). Z obserwacji hodowców wynika, że w jednych miejscach szansa na zdobycie rubinów i cennych przedmiotów jest większa kosztem mniejszego łupu w postaci zwykłych składników.

Poza tym wyprawy pozwalają na zbieranie nowych zapasów składników do tworzenia wywarów lub przeprowadzania szkoleń. Rodzaj pozyskanych składników zależy w dużej mierze od miejsca, do którego wysłano smoka.