Paczuszki

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W Nightwood można spotkać dwa rodzaje paczuszek. Najczęściej są w nich ukryte różne, zaskakujące niespodzianki.

Paczuszka Pandory

Paczuszka Pandory.gif

Tajemnicze pakunki, których zawartość pozostaje dla wszystkich zagadką.

Paczki te każdy może otworzyć samodzielnie w zakładce Akcje i Zdarzenia - wymagany jest do tego Klucz Pustki i owa skrzynka. (Klucz Pustki nie znika po użyciu.) Chowaniec, który jest wybierany do otworzenia potężnej puszki Pandory, musi mieć poziom dwudziesty lub większy.

Decyzja otwarcia takiej Paczuszki jest nieodwracalna - może ona być pusta, dodać lub odjąć srebro czy rubiny. Czasem zmienia także żywioł smoka na jeden z podstawowych (z wyjątkiem Cienia, Elektryczności oraz Drewna) bądź bardzo rzadką Magmę. Należy tu mieć na względzie, że Pandora, która stworzyła te paczuszki, jako kobieta o zmiennej naturze zadbała, aby los miał sporo do powiedzenia w kwestii zawartości tych przedmiotów i żadne amulety, artefakty czy zaklęcia nie są w stanie pomóc w osiągnięciu zamierzonej korzyści.

  • "Ze szkatułki wytryskają płomienie. Dziwny, srebrzysty ogień w mig obejmuje ciało Twego chowańca. Smok ryczy i wije się z bólu." - komunikat oznaczający zmianę chowańca w Smoka Magmy.

Szansa na przemianę żywiołu smoka w Magmę za pomocą Paczuszki Pandory wynosi około 5%.

Rzadkość przedmiotu: Stopień rzadkości - nietypowy.png nietypowy.

Paczuszki

Paczuszki to zwyczajowe "jajka niespodzianki". Były nimi okazjonalne prezenty, które znajdowano na wyprawach. Pakunki te mógł otworzyć jedynie Gilfuin i otwierał je wszystkim użytkownikom, którzy posiadali je wtedy w swoim ekwipunku.

Obecnie nie można zdobyć paczuszek - czasem znajdą się w odległych zakamarkach starszych użytkowników, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności nieotwarte. Stanowią ciekawostkę odległych początków Nightwood.

Zobacz także