Przesyłanie

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przesyłanie składników

Przesylanie skladnikow.png

Jeśli chcesz wymienić się z kimś składnikami, skorzystaj z opcji przesyłania składników.
Na początku wejdź w zakładkę Przedmioty 1 z menu Miejsca i Opcje (podkreślenie). Następnie rozwiń zakładkę Wyślij 2.
2a to rozwijana lista wszystkich przedmiotów, jakie posiadasz na koncie. Dla ułatwienia w nawiasach jest podana ich całkowita, posiadana ilość. Wybierz nazwę składnika, który chcesz wysłać. W 2b wpisz liczbę wysyłanych składników. Oczywiście nie może być ona większa od łącznej ilości posiadanych dóbr. ;) W komentarzu 2c wpisz swoją wiadomość do drugiego gracza, np. wymiana za Ichora. Pole 2d jest bardzo ważne - tutaj należy wpisać dokładnie nick innego hodowcy. Najlepiej go przekopiować, bo w razie pomyłki nie da się cofnąć wysłanych rzeczy!
Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania, bo możesz trafić na oszusta (podkreślenie). Lepiej wymieniać się z zaufanymi osobami.
Pod spodem jest jeszcze rozwijana zakładka Zobacz wysłane/otrzymane składniki (podkreślenie). Tam znajdziesz nicki, nazwy przedmiotów, ich ilość, datę i godzinę wysłania/odebrania i krótką wiadomość (o ile ktoś lub Ty ją wpisał).
Przedmioty można przesyłać również bezpośrednio z profilu wybranego gracza. W tym celu należy kliknąć w pierwszą ikonkę od góry (po lewej), znajdującą się poniżej avatara i nicku gracza. Zostaniemy wtedy przekierowani do strony wysyłania, gdzie będziemy mogli wybrać przedmiot, jego ilość, a także napisać komentarz.

Przesyłanie trofeów

Przesylanie trofeow.PNG

Aby przesłać trofeum, wejdź w zakładkę Prześlij Trofeum 1 z menu Miejsca i opcje (podkreślenie). Zawartość strony wyświetli się tylko wtedy, gdy posiadasz jakieś trofeum.
W rozsuwanej liście 2 pokażą się imiona Twoich smoków, a pod nimi lista wszystkich posiadanych przez nie trofeów. Takie same nazwy artefaktów mogą być wyświetlone wiele razy pod jednym smokiem (jeśli posiada kilka identycznych), ponieważ naraz da się wysłać tylko jedno trofeum i należy wybrać które. Wysłać można bezpośrednio na ID, czyli numer smoka w 3a lub odszukać bestię po imieniu w 3b. Często zdarza się, że kilka gadów nosi to samo imię, ale bez obaw - w takim przypadku wyświetlą się wszystkie możliwości wraz z przyporządkowanymi ID i dopiero wtedy wybierzesz, któremu smokowi wysłać trofeum.
Na koniec, po wciśnięciu OK, pojawi się informacja, że trofeum zostało przesłane. :)

Niemożliwe do przesłania

Nie jest możliwe przesyłanie gemów. Ponadto niektórym składnikom zablokowano opcję przesyłu - należą do nich:

oraz przedmioty, którymi nie da się handlować również przez Targ, wymienione w tym spisie.

Rubiny i srebro przesyła się za pomocą opcji Transfer.

Zobacz także