Reputacja

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Reputacja - określenie opinii, jaką gracz posiada wśród hodowców, wyrażanej w komentarzach w profilu. Prawo do ich dodawania zostało ograniczone do członków Kręgu I: Biel oraz moderatorów.

Każdy ma możliwość napisania jednego komentarza i jego późniejszej wielokrotnej edycji. Wpisy w profilach mogą być usuwane przez jego właściciela oraz Strażników Ładu, gdy naruszają one postanowienia regulaminu gry.

Okienko dodawania komentarzy umożliwiało wcześniej także zmiany licznika reputacji.

Aktualnie dodawane komentarze nie mają wpływu na znajdujący się ponad ich listą licznik reputacji. 15 października 2010 r. została bowiem wyłączona opcja przyznawania dodatnich i ujemnych punktów.

Historia

Założeniem istnienia reputacji była selekcja graczy uczciwych oraz oszustów. Pozwalało to użytkownikom na prowadzenie bezproblemowego handlu. Punkty pozytywne przyznawano także za rozmowy na Shoutboxie i pomoc, zaś negatywne - za łamanie zasad (np. spam).

Hodowcy cieszący się dobrą reputacją (niezależnie od ilości wpisów) byli często wybierani przez moderatorów do Kręgu I: Biel, co umożliwiało im dodawanie komentarzy.

Korzystanie z opcji niezgodnie z jej przeznaczeniem skutkowało odebraniem statusu Bieli. Prowadziło też do wielu konfliktów i nieprzyjemnych sytuacji, co w znacznej mierze przyczyniło się do zmiany systemu koszulek i reputacji, którego nowa forma obowiązuje w grze po dziś dzień.

Rzut oka na Zgromadzenie.png Rzut oka na Zgromadzenie: Likwidacja Bieli - plotki i komentarze.