Smok Chaosu

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Legenda

Głęboko pod ziemią, w zapomnianej Jaskini Pradawnych, spoczywał zaklęty w kamień starożytny smok. Po przebudzeniu wpadł w szał, siejąc chaos i zniszczenie. By go powstrzymać, hodowcy zdecydowali się wykorzystać potężne zaklęcie Białej Ciszy. Wiele dni trwało odszyfrowanie treści czaru i przygotowanie niezbędnego rytuału, koniecznego do rzucenia zaklęcia. Gdy znana była już kompletna formuła inkantacji, a gwiazdy osiągnęły sprzyjającą konfigurację, rozpoczął się rytuał. Niestety Pradawny był w stanie oprzeć się sile czaru. Obrońcy nie poddawali się jednak - wiele smoków oddało życie, zużywając całą swą energię, by zwiększyć moc zaklęcia. Ich ofiara nie poszła na marne. Potężny cios przełamał w końcu obronę Pradawnego. Jego jaźń została zaatakowana przez wplecione w zaklęcie dusze poległych wojowników. Czar odmienił smoka, wpływając na jego umysł, duszę i ciało. Tak narodził się Kukulkan - pierwszy Smok Chaosu.

Czar Białej Ciszy był tak potężny, że jego energia wciąż przepełnia Jaskinię Pradawnych. Poprzez starcie z czarną magią starożytnego smoka zmienił jednak swoje działanie, któremu poddane zostają przekraczające próg jaskini chowańce. Hodowca, przyprowadzając swoje gady w to miejsce, musi liczyć się z tym, że ich jaźnie i ciała złączą się ze sobą, tworząc jedną bestię. By ten proces przebiegł poprawnie, konieczne jest wykorzystanie magii zawartej w rubinach. W ten sposób powstają kolejne smoki tego żywiołu.

Charakterystyka

Smok, który powstał przy użyciu czarnej magii poprzez poświęcenie trzech mędrców i scalenie ich w jedno stworzenie. Bestia obdarzona jest niewiarygodną zdolnością, a mianowicie - panowaniem nad trzema żywiołami, za co odpowiadają poszczególne głowy. Dodatkowo gad posiada inne wyróżniające talenty, w tym niewiarygodną siłę, przez co nie jest łatwym przeciwnikiem do pokonania. Smok Chaosu nie należy także do potulnych - jest bowiem agresywny i tylko potężni hodowcy są w stanie go okiełznać. Czy i Tobie się uda? Złamanie praw natury i poświęcenie przyjaciół ma swoją cenę...


Gify

Warianty wyglądu Smoka Chaosu
1. Asura

Chaos - Wariant 1 - Stadium 5.png

2. jusha
Chaos - Wariant 2 - Stadium 5.png

3. gryffion
Chaos - Wariant 3 - Stadium 5.png

4. Ariedale
Chaos - Wariant 4 - Stadium 5.png

5. meiso
Chaos - Wariant 5 - Stadium 5.png

6. Xoloitzcuintli
Chaos - Wariant 6 - Stadium 5.png

7. Fuckie
Chaos - Wariant 7 - Stadium 5.png

8. Hyden
Chaos - Wariant 8 - Stadium 5.png

9. aveCHOMIK
Chaos - Wariant 9 - Stadium 5.png

10. Fuckie
Chaos - Wariant 10 - Stadium 5.png

11. Zmora
Chaos - Wariant 11 - Stadium 5.png

12. .Strzyga.
Chaos - Wariant 12 - Stadium 5.png

13. Zmora
Chaos - Wariant 13 - Stadium 5.png

14. mrowkojad
Chaos - Wariant 14 - Stadium 5.png

15. Whisper.
Chaos - Wariant 15 - Stadium 5.png

16. mrowkojad
Chaos - Wariant 16 - Stadium 5.png

17. Zmora
Chaos - Wariant 17 - Stadium 5.png

18. Akarui
Chaos - Wariant 18 - Stadium 5.png

19. UlvenFenrir
Chaos - Wariant 19 - Stadium 5.png

20. alkharia
Chaos - Wariant 20 - Stadium 5.png

21. Kijoko12
Chaos - Wariant 21 - Stadium 5.png

22. Zmora
Chaos - Wariant 22 - Stadium 5.png

Ataki

Smok Chaosu
Poziom Czar Atak fizyczny
300+ Świetlista Burza Cios Ogonem
300+ Lodowa Zamieć
300+ Ogniste Piekło
Umiejętność specjalna: Furia Żywiołów

Sposób zdobycia smoka

Smoka Chaosu można stworzyć w Jaskini Pradawnych.

Koszt smoka:

  • 100 rubinów,
  • 3 smoki na minimum 300 poziomie (mędrcy), które zostaną połączone w jednego Smoka Chaosu.

Wskazówki

Tworząc Smoka Chaosu, trzeba pamiętać, że wyzerowane zostaną poziomy w Akademii, punkty pojedynku oraz wszystkie bazowe punkty statystyk, utracone będą hieroglify, zbroje i gemy, jeśli nie zdejmie się ich wcześniej z poświęcanych bestii, a także przepadną trofea posiadane przez te smoki.

Punkty ze szkoleń wszystkich smoków zostają zsumowane, ponadto chowaniec na początek posiada do dowolnego rozdania dwa razy więcej wolnych punktów statystyk niż wynosi jego poziom, czyli jeżeli bestia zostanie stworzona na poziomie 600 - będzie miała 1200 punktów statystyk.

Zabronione i zablokowane jest wielokrotne łączenie tych samych chowańców, aby nie powstawały gady o nienaturalnie zmultiplikowanych szkoleniach. W związku z tym niedostępne są też dla Smoków Chaosu wszelkie opcje zmiany żywiołu.

Poziom gada zależy od poziomów poświęcanych mędrców - polega na wyciągnięciu z nich średniej arytmetycznej. Przykładowo: poświęcając smoki na 300, 460 oraz 528 poziomie, otrzymamy Smoka Chaosu na poziomie 429.

  (300 + 460 + 528) / 3 = 1288 / 3 = 429,333...

Hodowca nie ma możliwości wybrania płci Smoka Chaosu. Zależy ona od tego, jaka płeć przeważa wśród poświęcanych chowańców. Jeżeli były to przykładowo dwie samice oraz jeden samiec, uzyskana bestia okaże się samicą, jeśli zaś więcej było samców - samcem.

Smok Chaosu zajmuje tylko jedno miejsce w limicie smoków, dlatego też po stworzeniu go dwa z nich się zwolnią.


Autorka żywiołu: Asura

Zobacz także


Żywioły smoków
Żywioły podstawowe   Smok CiałaSmok CieniaSmok DrewnaSmok DuszySmok ElektrycznościSmok NaturySmok OgniaSmok PowietrzaSmok ŚmierciSmok ŚwiatłaSmok UmysłuSmok WodySmok Ziemi
Żywioły specjalne   Smok AniołSmok BrylantuSmok BurzySmok ChaosuSmok CzasuSmok DemonDracolichSmok EteruSmok FeniksSmok HalloweenSmok KryształuSmok KsiężycaSmok LoduSmok MagiiSmok MagmySmok MelancholiiSmok MetaluSmok NekromancjiSmok NocySmok PiaskuSmok PiernikSmok Słońca (Wakacji)Smok ŚnieguSmok ŚwiątSmok ŚwietlikSmok UrodzajuSmok Wojny