Wyprawa

Z Nightwood
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Każdy wykluty chowaniec może zostać wysłany na wyprawę do jednego z dziewięciu miejsc:

Gracz ustala liczbę godzin, jaką smok spędzi na wyprawie (minimum to 3 godziny, a maksimum - 12 godzin) i wybiera miejsce, do którego ma się udać. Podczas wyprawy nasza bestia nie może atakować innych, ale inni gracze mogą pojedynkować się z nią na standardowych zasadach. Jednocześnie na wyprawy może polecieć maksymalnie 8 naszych smoków. Bestię można odwołać z wyprawy, jednakże pod warunkiem, że spędziła na niej mniej niż dziesięć minut. Możliwe jest także skrócenie o losową ilość minut czasu wyprawy. Aby to zrobić, należy użyć na wybranym smoku Eliksiru Dylatacji Czasu.

Efektem wyprawy jest przypływ srebra (jego ilość jest zależna od ilości godzin spędzonych na wyprawie) oraz szansa na zdobycie rubinów, hieroglifów, zbroi oraz składników. Z obserwacji graczy wynika, że w jednych miejscach możliwość zdobycia rubinów i cennych artefaktów jest większa, kosztem mniejszego łupu w postaci srebra.

Poza tym wyprawy pozwalają na zbieranie nowych zapasów składników do przyrządzania wywarów lub przeprowadzania szkoleń. Rodzaj pozyskanych składników zależy w dużej mierze od miejsca, do którego wysłano smoka.

Podczas gry istnieje możliwość odkrycia kolejnych wypraw.

Szczęście smoka w niewielkim stopniu wpływa na łupy przynoszone z wypraw, jednak od tej cechy zależy również ilość znalezionego na nich srebra.

Dodatkowe wyprawy

  • Bożonarodzeniowa Chatka - wyprawa dostępna w okresie bożonarodzeniowym,
  • Gilfuinowa Dolina - wyprawa-żart dostępna po godzinie 23:00, na którą w istocie smoków wysłać się nie da - pojawia się jedynie komunikat: "Mniam mniam :)",
  • Halloween - wyprawa dostępna w święto Halloween,
  • Kolorowe Sny - znajdują się na niej smoki, których hodowcy narazili się na gniew Piaskowego Dziada,
  • Mauzoleum - nie jest osobną wyprawą, dostęp do niego objawia się większym łupem z wyprawy Stary Cmentarz, a dostać się do niego można po pokonaniu Niemartwego,
  • Nora - tylko dla bestii noszących srebrną zbroję - dostępna w każdą pełnię Księżyca,
  • Różowa Knieja - specjalna, walentynkowa wyprawa, na którą można wysyłać tylko smoki będące pod wpływem Miłosnej Mikstury,
  • Skraj Lasu - ojczyzna smoka świętojańskiego, dostępna w okolicach letniego przesilenia,
  • Świątynia Avatea - lokacja, która pojawiła się w czasie Pełni Trzynastego,
  • Zapomniany Grobowiec - miejsce dostępne dopiero po znalezieniu na jednej z wypraw, gdzie znaleźć można niesamowicie cenne artefakty.

Poziomy wypraw

Poziom wyprawy przedstawia pasek postępu, który znajduje się tuż pod obrazkiem każdej krainy.

Poziom wyprawy znacząco wpływa na prawdopodobieństwo znalezienia na niej cennych składników. Jest on zależny od ilości godzin, które smoki konkretnego hodowcy spędziły w danej krainie.

Progi, które potrzebne są do osiągnięcia kolejnych poziomów, są różne dla poszczególnych wypraw. Najwyższy możliwy do zdobycia poziom to poziom czwarty.

Poziom wyprawy nie podlega zmianie niezależnie od godzin na niej spędzonych w przypadku wypraw dodatkowych.

Bonusy wynikające z poziomów wypraw

Pozostałe przedmioty można zdobyć bez względu na posiadany poziom wypraw, lecz wyższe poziomy zwiększają szanse na znalezienie rzadkich i cennych artefaktów!


Wyprawy
Zwykłe   Stary CmentarzMilcząca PustyniaZatoka Błękitnych MgiełDolina Cichego KlekotuOaza AnukisZapomniany GrobowiecSfera EteruWrota Nocy GłębokiejPole BitwyNoraGóry Północne
Dodatkowe   Bożonarodzeniowa ChatkaGilfuinowa DolinaHalloweenKolorowe SnyMauzoleumRóżowa KniejaSkraj LasuŚwiątynia Avatea